Jeżeli newsletter wyświetla się niepoprawnie, kliknij w link.
 
okladka

Mechanik nr 05-06/2019

Spis treści

Prenumerata

Roczniki PDF

Pobierz egzemplarz okazowy MECHANIKA (wydanie 8-9/2017)
W bieżącym wydaniu miesięcznika Mechanik m.in.:

• artykuł prof. W. Grzesika: „Wpływ chropowatości powierzchni na trwałość zmęczeniową elementów maszyn – postęp w dziedzinie badań i symulacji”,

• dr P. Szulewski przedstawia kierunki działań podejmowanych przez producentów systemów automatyki przemysłowej z myślą o osiągnięciu stanu zgodnego z ideą Przemysłu 4.0 – cyfrowej, inteligentnej fabryki.
uchwyty

Narzędzia i uchwyty z drukarki 3D w procesie produkcji oraz w pracach serwisowych

Użycie drukarki 3D pozwala wykonać niestandardowe oprzyrządowanie zdecydowanie szybciej i taniej niż w przypadku konwencjonalnych metod, zwłaszcza w przypadku krótkich serii i pojedynczych wyrobów.
Więcej zastosowań druku 3D w produkcji oprzyrządowania opisano w poradniku: „Oprzyrządowanie produkcyjne wykonane w technologii druku 3D”.
rozdzielacz
Konferencja_autodesk

Konferencja dla pionierów Przemysłu 4.0. już 4 czerwca w Warszawie

Tylko co piąte przedsiębiorstwo przemysłowe w Polsce wykazuje aktywność innowacyjną – jak wynika z danych GUS. Dlaczego warto inwestować w innowacje oraz jak pozyskać fundusze na ich rozwój w firmach opowiedzą prelegenci konferencji #InnowacjeAutodesk , poświęconej innowacjom w branży przemysłowej.
rozdzielacz
Fanuc

Zobowiązanie na cały okres eksploatacji

Japońska firma FANUC od lat cieszy się opinią niezawodnego partnera technologicznego, który słynie zarówno z ogromnej dbałości o jakość produktu, jak i odpowiedzialnej opieki nad nim przez cały okres eksploatacji. Tajemnica sukcesu producenta tkwi w podejściu do klienta i jego potrzeb. FANUC – podobnie jak doświadczony lekarz w relacji z pacjentem – dba o wzajemne zrozumienie i zaufanie, by wspólnie podejmować optymalne decyzje. W przypadku produkcji przemysłowej „kuracja” obejmuje innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz wieloletnią i troskliwą opiekę przeglądowo-serwisową.
rozdzielacz
Emco

EMCO – producent tokarek i frezarek CNC

EMCO należy do wiodących producentów obrabiarek w Europie. Potrzeba bycia bliżej klientów i bezpośredniej obsługi lokalnego rynku zdecydowała o otwarciu oddziału firmy w Polsce. Nie bez znaczenia był także intensywny rozwój gospodarczy naszego kraju. W tym roku po raz kolejny firma EMCO będzie mieć stoisko na targach ITM w Poznaniu, które odbędą się w dniach 4–7 czerwca 2019 r.
rozdzielacz
Joke

JOKE Technology – nie tylko polerowanie

Firma JOKE Technology ma w swojej ofercie artykuły, których nie spodziewaliby się Państwo tam znaleźć – od elementów usprawniających pracę (np. osłon przed zanieczyszczeniami), przez środki ochrony osobistej (takich jak maski, rękawice i okulary), do urządzeń i narzędzi dla modelarzy, projektantów i… jubilerów. Oto przykłady urządzeń z szerokiej oferty JOKE Technology.
rozdzielacz
MECHANIK
Miesięcznik Naukowo-Techniczny
www.mechanik.media.pl
Jeżeli nie chcą Państwo otrzymywać newslettera, proszę kliknąć: rezygnuję.